Делікатний, білий жасмин, що бере своє коріння з Індії та Ірані, використовується для виробництва ефірної олії з його квітів.

Ці кущі жасмину, сьогодні також ростуть в таких країнах як: Алжир, Єгипет, Марокко, Італія та Франція, де французьке масло жасмину цінується за свою вишуканість і вважається одним з найкращих.

Процес виробництва ефірної олії є досить складним і вимагає великих витрат, тому висока ціна є індикатором якості. Низька ціна може свідчити про можливу підробку.

Ефірні олії зняти напругу м'язів

**Основні властивості:**

Жасмин має антисептичні, заспокійливі, пом'якшувальні та антидепресивні властивості.

Хоча через високу вартість ефірна олія жасмину рідко використовується у виробництві кремів (максимум 1,5% вмісту), у миловарінні її використання уникають.

**Користь ефірної олії жасмину:**

Ефірна олія жасмину ідеально підходить для догляду за сухою і чутливою шкірою, але може використовуватися і для інших типів шкіри. Вона допомагає зняти м'язову напругу і ідеально поєднується з базовими оліями для масажу. Жасминова олія також заспокоює, знімає роздратування і пом'якшує кашель та хрипоту.

Жасмин відомий своїми афродизіакальними властивостями, зокрема впливаючи на репродуктивну систему людини.

Жасмин добре поєднується з цитрусовими оліями, мелісою, трояндою, сандалом.

Медичний блог: Природна сила ефірних олій.

**Ароматичні композиції:**

- Відновлююча: жасмин, мандарин, лаванда – для поліпшення еластичності шкіри;
- Масажна: жасмин, апельсин, шавлія, розмарин – вибір базової олії за бажанням;
- Для аромалампи: жасмин, бергамот, лаванда.

Ефірні олії для шкіри: екстракт мандарина і троянди для пружності і  будь-якого виду шкіри, сухої зрілої або проблемної жирної

**Обережність при використанні:**

Жасмин слід використовувати з обережністю під час вагітності, особливо на ранніх термінах, і лише як допоміжний компонент під час пологів. При тривалому використанні можливі побічні ефекти, такі як порушення уваги і водного балансу.